Opublikowano Dodaj komentarz

Ciekawe rozwiązania z szafami

Nie w każdym domu można wyróżnić coś takiego jak przedpokój, ale w każdym domu gdzie się znajdują dobrze byłoby je wykorzystać. Zazwyczaj w tych miejscach umieszczane są wieszaki na ubrania, albo, jeśli jest taka możliwość, pełne szafy. Najczęściej są to szafy wnękowe, ale czasami pasują także narożne. Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca i możliwości jego zagospodarowania. Teoretycznie więcej miejsca można zaoszczędzić dzięki typowi narożnemu, ale nie w każdym domu istnieje możliwość postawienia go. Sporą popularnością cieszą się wersje wnękowe, ponieważ kojarzą się z nowoczesnością. Nie da się ukryć, że mimo prostej budowy, doskonale pasują do większości typów domów. W założeniu są one projektowane na wymiar, więc dostępne w sklepie egzemplarze są raczej modelowe, aby zobaczyć wzór i zdecydować.

Szafa do przedpokoju

W tym miejscu witani są goście, wszyscy zdejmują kurtki i buty. Dobrze dobrana, pozwoli doskonale zagospodarować przestrzeń. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych przegródek w szufladach, aby dopasować do konkretnych elementów, jak na przykład krawaty. Drzwi mogą być składane lub przesuwane, wybór zależy głównie od osobistych preferencji. Polecane są szafy z lustrem. Wiele osób przyznaje, że przed wyjściem z domu musi sprawdzić czy wszystkie elementy stroju do siebie pasują i czy wygląda się odpowiednio ładnie. W przypadku zakupu mebli na wymiar, można samemu dobrać takie elementy jak: wysuwane kosze cargo, półki, schowki, stelaże do butów i drążki. Atutem tego typu mebli jest także to, że można dobrać wszystkie te elementy i umieścić na najbardziej dogodnej dla siebie wysokości.

W przypadku dużych domów, zwykle przechowuje się w szafie nie tylko ubrania z aktualnego sezonu, ale także i z innych. Metodą na przechowywanie ich, bez uszkodzeń są na przykład worki próżniowe. Szafa umieszczona w przedpokoju, bardzo często jest pierwszym elementem dekoracyjnym w domu. Dlatego zwykle dużo uwagi poświęca się na jej wygląd. Problemem może być dopasowanie wyglądu szafy do przestrzeni w przypadku starych domów, ale istnieje wiele uniwersalnych wzorów i kolorów, które mogą ten problem zminimalizować. W przypadku starego typu mebli, zwykle zajmują one więcej miejsca, naturalnie więc umieszczane są raczej w sypialni niż w przedpokoju. Dobrym elementem dekoracyjnym są drzwi przesuwane lustrzane, zapewniają mniejsze zużycie miejsca i dodatkowo funkcje dekoracyjne. Przy małych pomieszczeniach dobre są także drzwi przesuwane szklane. Dzięki odbijaniu światła, poszerzają optycznie przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *