Opublikowano Dodaj komentarz

Dopasowujemy meble

Każdy dom potrzebuje mebli, w których będą poukładane rozmaite rzeczy, począwszy od odzieży a skończywszy na elementach kuchennych. Zwykle najbardziej potrzebna jest szafa. To od jej wielkości i pojemności zależy, czy spełni swoje zadanie w 100% czy będą potrzebne dodatkowe meble. W obecnym czasie w wielu sklepach meblowych, szafy możemy znaleźć tak bardzo rozbudowane, że nie tylko mają półki i drążki ale też odpowiednią ilość szuflad oraz miejsce na deskę do prasowania. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto potrzebuje jednej bardzo dużej szafy, w której zmieści niemal wszystkie rzeczy. Dzięki temu w takim pokoju oprócz szafy zmieści się także łóżko i większej ilości mebli już nie potrzeba. Niestety do wielkiej szafy potrzebujemy odpowiednio dużego pokoju, by ona w ogóle się zmieściła. Dlatego nie każdy może ją wykorzystać. Czasami o wiele lepszym rozwiązaniem jest niewielka szafa oraz oddzielna komoda, niż zapakowany spora szafą pokój. W innej sytuacji jesteśmy, gdy fundujemy sobie szafę do zabudowy. W takiej sytuacji faktycznie dobra solidna szafa i wystarczająco duża, będzie odpowiednim rozwiązaniem. Musi jednak zostawić odpowiednią ilość miejsca dla pozostałych niezbędnych mebli.

A może garderoba?

W wielu pokojach spokojnie da się wygospodarować kawałek miejsca na garderobę. To część pomieszczenia, często stosowana w sypialni. Zwykle jest to przedzielony ścianka lub półścianką kawałek pomieszczenia, oddzielającego pokój z łóżkiem od części przeznaczonej na szafę. Garderoba ma o wiele więcej możliwości, ponieważ jest z reguły szersza niż szafa. Ma też wiele pozytywnych cech, których nie ma szafa. Do garderoby można wejść, poukładać spokojnie rzeczy, ustawiać wiele z nich w sposób pomysłowy, ponieważ ma ona albo solidne okno albo oświetlenie. W porównaniu z szafą, jest to o wiele lepsze rozwiązanie. Niestety nie każdemu się ono podoba i nie w każdym pokoju można ją zrobić. Przede wszystkim dlatego, że do wykonania garderoby potrzebna jest odpowiednia ilość miejsca w pokoju, zaś szafę można wstawić nawet do niewielkiego pomieszczenia.

Co można zrobić w małym pomieszczeniu?

Często pokój jest dość wąski i długi, dlatego bardzo trudno jest umieścić odpowiedniej wielkości i pojemności szafę. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest, żeby zrobić garderobę, zamiast wstawiać dużą pojemną szafę. Nieustawny i wąski pokój doskonale nadaje się do przedzielenia go, by zrobić z części garderobę. W taki sposób pokój jest odpowiednio mniejszy i bardziej foremny, a przede wszystkim nie potrzebuje dodatkowego mebla w postaci szafy, lecz wystarczy toaletka, lub komoda i wygodne łóżko. Dobrze zaplanowany pokój to nie tylko ustawienie odpowiednich mebli ale też zaplanowanie wielu rzeczy. W takiej sytuacji odcięcie części pomieszczenia i wykonanie tam garderoby, jest jednym z lepszych rozwiązań. Choć to wciąż mało popularny sposób na zaprojektowanie i urządzenie sypialni, jest zdecydowanie lepszym pomysłem, gdy szafa byłaby problemem, bo pokój jest bardzo nieustawny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *