Opublikowano Dodaj komentarz

Meble do małego pokoju

Każdy mebluje pomieszczenie dokładnie tak, jak potrzebuje. Jednak czasem warto sięgnąć po rozmaite rozwiązania, które spokojnie można zastosować w każdym niemal pokoju, a z pewnością w większości. Największym problemem w ustawieniu mebli są małe nieustawne pokoje. Dopóki jednak pokój nawet mały, jest kwadratowy, lub różnica między ścianami nie jest wielka, nie ma większego problemu, ponieważ wybieramy niewielką szafę oraz małe meble typu komoda czy łóżko, w zależności oczywiście od potrzeb. Czasami jednak pokój jest bardzo nieustawny i trudno cokolwiek zrobić, żeby jakoś to wyglądało a przede wszystkim było wygodne i ustawne. W długim i wąskim pokoju można zaplanować na całej jednej ścianie gotową dużą szafę lub szafę do zabudowy. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ wąska ściana jest przeznaczona wyłącznie na szafę, przez co reszta pokoju może być zaplanowana już w innym ustawieniu.

Szafa do zabudowy na całej ścianie?

Z pewnością trudno to sobie wyobrazić, jednak jeśli jedna ściana jest bardzo wąska a nie ma na niej drzwi, warto zrobić na niej szafę do zabudowy. Dzięki temu, że w całości będzie ona zabudowana, nie mamy kłopotu ze sprzątaniem na szafie i pod nią, gdyż jest w całości od podłogi do sufitu zabudowana. To doskonałe wyjście, szczególnie jeśli potrzebujemy w tym pokoju jednej dużej lub dwóch małych szaf, gdy dwie osoby w tym pokoju mieszka. Szafa do zabudowy to mało ekonomiczne rozwiązanie pod względem jego wykonania, ponieważ w całości montowana jest w pokoju, gdzie ma stanąć ponieważ dokładnie w tym miejscu robi się wiercenia, zamontowanie półek czy szuflad. W większości elementy można zrobić w firmie, jednak sam montaż jest wykonywany we wnęce, która ma w końcowej wersji być szafą.

Garderoba zamiast szafy

W zdecydowanej większości ludzie kupują szafy. Jednak czasami lepszym rozwiązaniem jest garderoba. Szczególnie polecana jest w niewielkim wąskim pokoju, w którym bardzo trudno jest ustawić w miarę pojemną szafę. By zrobić garderobę, wystarczy zrobić półściankę, przy której postawimy łóżko. Za nim i za ścianką powstaje pomieszczenie, do którego włożymy wszystko, począwszy od ubrań a skończywszy na desce do prasowania czy odkurzaczu. Wszystkie elementy zmieszczą się do garderoby w zależności oczywiście od jej ustawienia i wielkości. Jednak w przypadku nieustawnego pokoju, jest to często zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż wolnostojąca szafa, która jest za mała na ścianę zaś bardzo problemowa w ustawianiu. Warto wcześniej zaplanować rozwiązania w poszczególnych pokojach. Ponieważ dzięki temu wychodzą one ładne lub z kiepskim ustawieniem mebli, w zależności do tego, co zrobiliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *