Opublikowano Dodaj komentarz

Szafa do małego mieszkanka

W zdecydowanej większości mieszkania są na tyle małe, że bardzo trudno jest je solidnie i wygodnie umeblować. Dlatego producenci nie tylko wykonują standardowe meble, ale też takie, które doskonale zmieszczą się w malutkim mieszkanku. To nie jest proste, ponieważ w niewielkich pomieszczeniach często musi się wiele zmieścić, dlatego trzeba takie meble wybrać, które pomieszczą wszystkie poszczególne elementy. Najważniejsza w tej kwestii jest szafa, ponieważ to przede wszystkim ona musi zmieścić całą odzież oraz bieliznę pościelową. Z tego powodu w każdym domu staje w miarę pojemna szafa, nawet jeśli nic więcej za bardzo się nie zmieści.

Jakie szafy nadają się do niewielkiego mieszkania?

Wiele osób wybiera szafy narożne, ponieważ są z reguły najbardziej przydatne. W malutkim mieszkaniu absolutnie każdy metr przestrzeni jest bardzo ważny, dlatego nawet rogi muszą być odpowiednio wykorzystane. W jednym rogu mieszkania może stanąć narożnik, w innym doskonałym pomysłem będzie szafa narożna, ponieważ jest dość pojemna, zaś za dużo miejsca nie zmarnuje. Po prostu wypełnia przestrzeń, której nie wypełni inny mebel. Szafa narożna zaś jest bardzo często pojemna, ponieważ cały zabudowany róg jest wystarczająco duży, żeby sporo w nim zmieścić. Warto jednak wziąć pod uwagę, że taka szafa jest bardzo niewygodna, ponieważ półki są duże ale nieporęczne do sięgania i układania. W malutkim mieszkaniu jednak warto wykorzystać absolutnie każdy kawałek pokoju, żeby jak najwięcej skorzystać. Dzięki temu mimo niewygodnych półek, ponieważ są dość głębokie, warto z takich rozwiązań korzystać.

A szafa do zabudowy?

To bardzo często wykorzystywane rozwiązanie, nie tylko w małych pokojach, lecz także w większych, które mają niewymiarowe wnęki, z którymi nie wiadomo co zrobić. Szafa pod zabudowę jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ tworzy typową szafę, jednak nie ścieramy z góry i od tyłu kurzu, ponieważ sufit i ściany wnęki to często ściany. Szafa do zabudowy to nic innego jak wykorzystanie ściany pokoju, zamknięte drzwiami, zaś półki i drążki są przymocowane do ściany. Ten mebel nie ma własnych ścianek, tylko są wykorzystane ściany pokoju. Dlatego takie rozwiązanie jest doskonałe dla osób, które mają własne mieszkania. Dlatego tak jest, ponieważ tego typu mebel nie nadaje się do przesuwania czy zabrania w inne miejsce czy do innego mieszkania. W malutkim mieszkaniu szafa do zabudowy często stawiana jest w pokoju, z którego na jednej ścianie można zrobić właśnie taką szafę. Doskonale nadaje się do tego wąski i długi pokój, w którym jedna ze ścian włącznie z kawałkami bocznych, doskonale stworzy szafę wnękową. Sposobów na ustawienie szafy w niewielkim mieszkaniu jest sporo, mimo, że nie należy ta opcja do najtańszych, ponieważ to zwykle bardzo kombinowane i tworzone na zlecenie meble.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *