Opublikowano Dodaj komentarz

Szafa do sypialni

Osoby które posiadają swojej sypialni szafę z lustrem przyznają, że jest to niesamowity komfort. Bez żadnego problemu po obudzeniu się można się ubrać i od razu przyjrzeć się swojemu odbiciu. Ponieważ sypialnia jest pomieszczeniem o walorach dużej intymności, możliwość codziennego oglądania się w lustrze, sprawia że szybko się człowiek do tego przyzwyczaja. Szczególną popularnością w ostatnich latach cieszą się szafy wnękowe z przesuwanymi drzwiami. Do wyboru zwykle są drzwi szklane albo z lustrem. Są one symbolem nowoczesności. Symbolem przywiązania do tradycji są zaś meble z antycznymi żłobieniami, które można zakupić w antykwariacie. Jedynym problemem towarzyszącym zakupom mebli do sypialni jest dostosowanie ich do miejsca. Oznacza to, że powinny wpasować się do całokształtu stylu i wymiarów pomieszczenia.

Jak wybrać szafę do sypialni?

Przy wyborze mebli do tego pomieszczenia, warto wybrać egzemplarze z dużą ilością szuflad, drążków i innych elementów pozwalających w sposób pełny zagospodarować przestrzeń. Można zakupić gotową już szafę, albo na wymiar. Oznacza to, że samemu będzie można określić jej wymiary jako całości, ale także rozłożenia wszystkich półek czy wieszaków. W takiej sytuacji należy pamiętać, że przy rozplanowaniu miejsca drążka, powinno się wziąć pod uwagę długość ubrań, ale także szerokość. Drążki na wieszaki powinny mieć równomiernie rozłożone obciążenie i powinny się mniej więcej uzupełniać. Dobrze mieć 3 drążki na wieszaki w szafie. Dwa powinny być jeden nad drugim, przeznaczone byłyby na bluzki i płaszcze, a numer trzeci z boku na spodnie.

Wygodna szafa do sypialni powinna mieć też szuflady na bieliznę i krawaty czy biżuterię. Ponieważ nie każdy model posiada takie możliwości istnieje opcja dokupienia specjalnych przegródek do szuflady, umożliwiających lepszą organizację. W przypadku biżuterii, dobrze jest zakupić szuflady zamykane na kluczyk, albo z odkrytymi przestrzeniami. Te typy szaf nie są znacznie droższe od pozostałych ale umożliwiają większą wygodę. Jeśli między łóżkiem a częścią dla szafy jest sporo miejsca, można bezpiecznie zdecydować się na drzwi otwierane, w innym przypadku praktyczniejsze są przesuwane. Wybór zależy w głównej mierze od upodobań, ale także od dostępnej przestrzeni. Podobnie przedstawia się kwestia lustra. Niektórzy wolą szklane drzwi, lub czysto drewniane, bez lustra, a zamiast tego lustro dokupić zupełnie oddzielne. Należy także pamiętać, że kolor ścian zawsze można zmienić i jeśli zobaczy się świetny mebel, a nie pasuje jedynie kolorystyka, to albo można zmienić kolor ścian, albo poprosić o inny kolor samej szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *