Opublikowano Dodaj komentarz

Szafa do zabudowy

W każdym domu jest jakaś szafa, która ma służyć jednej lub kilku osobom. Jednak dopasowanie takiego mebla nie należy do prostych, szczególnie gdy dom jest niewymiarowy i ma bardzo wiele ograniczeń. Takimi ograniczeniami są niewymiarowe ściany czy wnęki, do których za nic nie zmieści się standardowa szafa. Jak zatem tego rodzaju wnękę wykorzystać? Jest kilka sposobów. W wynajętym domu możemy zamówić szafę na wymiar, czyli idealnie dopasowaną do wnęki. Jeśli jest to nasz własny dom, doskonałym pomysłem będzie szafa wnękowa. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, choć niezbyt tanie, jednak jest zdecydowanie lepsze niż kombinowanie, jak wsunąć w niewymiarową wnękę, zwykłą szafę.

Czym jest szafa wnękowa?

To zabudowana wnęka, czyli wnęka z zamontowanymi na zamocowanych na ścianie zawiasach, drzwiami od szafy. Środek wnęki posiada półki, szafki, szuflady, drążki na wieszaki. Słowem wszystko, co powinna zawierać szafa. Nie jest to proste do wykonania, ponieważ trzeba zamocować w ścianach półki, porobić przegrody, w zależności od potrzeb. Dopiero wtedy można zamontować zewnętrzne drzwi. Tego rodzaju mebel jest w całości ręcznie wykonywany w domu klienta, dlatego nie należy do tanich. Warto jednak na coś takiego się zdecydować, jeśli mamy sporo twego rodzaju wnęk, zaś dom jest dość mały, zbyt mały, by tracić miejsce na nieustawne wnęki, z którymi nie za bardzo wiemy co robić.

Wada szafy wnękowej

Choć tego rodzaju mebel ma ogromną ilość zalet, nie jest wolny od wad. Pomijając już fakt, że będzie taka szafa o wiele droższa niż gotowe kupione, to jest ona przeznaczona do konkretnego domu i konkretnego pokoju. Szafę na wymiar można zrobić taką, żeby była mniejsza lub bardziej dostosowana do potrzeb, jednak można ją przy wyprowadzce zabrać ze sobą. Szafa wnękowa nie nadaje się do zabrania, ponieważ ona z konkretną ścianą tworzy jedną całość. Nie jest przeznaczona dla konkretnej rodziny, tylko do wybranego domu. Wyprowadzając się, szafa musi zostać. Można ją co prawda rozebrać wyprowadzając się, jednak nie złożymy jej bez kolejnego fachowca, zaś kolejna wnęka może nie pasować do elementów, które były w poprzedniej. Dlatego tego rodzaju mebel jest bardzo polecany, jednak dla osób, które mają dom na własność i nie zamierzają się wyprowadzać. Jeśli jest to mieszkanie wynajmowane, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie szafa na wymiar, która dopasowuje się do konkretnego pokoju czy miejsca w domu, jednak tworzy ona całość i można ją nie tylko przesuwać, lecz przede wszystkim przy wyprowadzce można ją zabrać ze sobą. Szafa na wymiar też nie będzie super tania, jednak będzie tańsza niż do zabudowy a przede wszystkim jest niezależna i nie połączona ze ścianą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *