Opublikowano Dodaj komentarz

Szafa narożna z lustrem

W obecnych czasach prezencja jest jednym z ważniejszych elementów każdego człowieka. Od tego w jaki sposób się zaprezentuje, często zależy cała jego przyszłość. Szkoły i szkolenia z autoprezentacji cieszą się tak dużym powodzeniem, że ludzie często korzystają z nich bez zewnętrznego nacisku od szefostwa. Osoby na wyższych stanowiskach zaś obowiązkowo muszą przejść wszystkie szkolenia z kompetencji miękkich. Dbanie o wygląd stanowi obecnie naprawdę jeden z ważniejszych elementów dnia codziennego. Według psychologów, na ocenę charakteru, umiejętności, kompetencji oraz cech zazwyczaj wykorzystuje się pierwsze pięć sekund rozmowy. Dosyć często jest to osąd nieprawdziwy, ale bardzo ciężko go zmienić.

To na podstawie kilku sekund pierwszego wrażenia oceniany jest cały człowiek, a wszystkie późniejsze informacje są zbierane w taki sposób, aby dopasować się do pierwszego wrażenia. Oznacza to między innymi, że bardzo ciężko pozbyć się raz przyjętej łatki. Dlatego także tak wielką popularnością cieszą się duże lustra w meblach. Dzięki możliwości zobaczenia się w pełni, można ocenić samemu, czy sprawia się wrażenie pozytywne i czy nie trzeba czegoś zmienić. Jest to szczególnie ważne dla osób pracujących na stanowiskach zaufania społecznego, lub mających pod sobą pewną liczbę ludzi.

Szafy narożne z lustrem

Najczęściej kupowanym elementem razem z lustrem jest szafa. Standardowe lustro w niej jest na tyle duże, że potrafi objąć całą postać człowieka. Szafy narożne z lustrem jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone są do ustawiania ich w rogu pokoju, narożniku lub na styku dwóch ścian. Jednak z tym rodzajem szaf wiąże się niebezpieczeństwo złego dobrania do przestrzeni, gdyż modele dostępne w sklepach, zwykle są większe i zajmują więcej miejsca niż można na to przeznaczyć. W takiej sytuacji należy zamówić meble na wymiar, o konkretnych wymiarach w konkretne miejsce. Najczęściej wykorzystywanym modelem jest ten, na kształt litery L. Takie położenie gwarantuje pełne wykorzystanie przestrzeni. Najczęściej używane są przesuwane drzwi, ale w tym przypadku zależy to od modelu i ustawienia. Lustro zazwyczaj umieszczane są na całej powierzchni drzwi z przynajmniej jednej strony. Szafy z lustrem najczęściej są używane do dwóch rodzajów pomieszczeń: przedpokoju i sypialni. Dużo rzadziej są używane w salonie, ale tam także można je spotkać. Ułożenie w sypialni pozwala w momencie ubierania się określić, w co warto, a w co nie warto się ubrać. Dodatkowo może wzbogacić pożycie seksualne. Jednym słowem ma charakter dużo bardziej intymny, niż można by oczekiwać. W przypadku przedpokoju służy raczej do przyjrzenia się, czy jest się w pełni gotowym do wyjścia, nałożenie ostatnich poprawek. Tutaj wymiaru intymności nie ma w ogóle, ponieważ przez przedpokój przechodzą zarówno wszyscy domownicy, jak i goście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *