Opublikowano Dodaj komentarz

Szafa wnękowa czy na wymiar?

Każdy człowiek meblując mieszkanie, bierze pod uwagę nie tylko to, co jest mu potrzebne, ale też to, co zmieści się często w niewielkim mieszkaniu. Z reguły meblowanie malutkiego mieszkanka jest najbardziej uciążliwe i wymagające nadmiernego kombinowania, jak ustawić meble i jakie kupić, żeby wszystko w domu się zmieściło. W takich miejscach bardzo często wykorzystuje się meble na wymiar czy do zabudowy, ponieważ one najbardziej są dopasowane do wymogów poszczególnych mieszkań. Niestety nie zawsze możemy wybrać szafę do zabudowy. To bowiem mebel, przymocowany do wybranej ściany. On nie nadaje się nie tylko do przesunięcia, lecz także do zabrania i przeniesienia w inne miejsce.

Czym jest szafa wnękowa?

Szafa wnękowa to mebel ściśle powiązany z konkretnym miejscem w pokoju. To zabudowana wnęka lub część bardzo małego pokoju. Tylko drzwi są typowe od szafy, ponieważ jej cała reszta to po prostu ściany pokoju. W owych ścianach montuje się półki, szuflady czy drążki do wieszaków, w zależności do tego, czego w danej szafie potrzebujemy. Z tego powodu jest to bardzo drogi mebel. Przede wszystkim dlatego, że do takiego mebla potrzebne jest bardzo wiele wymiarów i według potrzeb, sporo kombinowania, żeby zamocować odpowiednią ilość półek we właściwej długości, dołożenie szuflad, które wymagają odpowiedniego przygotowania w szafie a także zamocowanie właściwych drążków. Takie elementy montuje się na miejscu w mieszkaniu, dlatego nie da się zrobić mebla gdzieś daleko i tylko przewieźć. Można zrobić półki, szuflady czy drążki w innym miejscu, jednak przewiezienie ich i montaż na miejscu są niezbędne. Niestety szafa taka nie nadaje się do przewiezienia, dlatego, jeśli mamy niewielką wnękę, do której nie zmieści się gotowa szafa, jednak nie chcemy łączyć szafy ze ścianą, dobrym pomysłem będzie szafa na wymiar.

Szafa na wymiar

To produkt właściwie tworzony w firmie produkującej meble i dostarczany w kawałkach do domu. W domu klient sam ją składa. Jest to całościowy mebel, tylko niewymiarowy, po prostu tworzony według rozmiaru wnęki, by w nim się zmieścił. Tego rodzaju szafa doskonale nadaje się do przesuwania czy przewożenia, dlatego nawet w przypadku zmiany mieszkania, bez problemu taki mebel zabieramy ze sobą i postawimy go, gdzie tylko chcemy. W przeciwieństwie do szafy pod zabudowę, ta jest w całości meblem. Posiada wszystkie boki samodzielne i nie montuje się jej we wnęce, tylko się ją tam wsuwa. To znaczy, że można ją stamtąd zabrać, w zależności od potrzeb. Z twego rodzaju mebli bardzo często ludzie korzystają, ponieważ w taki sposób bardzo łatwo jest ciekawie umeblować nawet malutkie mieszkanie. Do wykonania takiej szafy także trzeba zdjąć wymiar miejsca w którym ma stać, jednak w całości jest to niezależny mebel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *