Opublikowano Dodaj komentarz

Szafy do dużych pokoi

Trudno dziś sobie wyobrazić dom bez szafy, ponieważ gdzieś musimy trzymać ubrania, koce czy pościel. Oczywiście w każdym domu znajdzie się miejsce dla innego rodzaju szafy, jednak wszystko zależy od tego, jaki mamy dom i jakie możliwości. Najłatwiej jest umeblować duże pokoje, ponieważ one zwykle mają tyle miejsca, że wystarczy go dla szafy, komody, wygodnego łóżka i jeszcze zostanie. Jednak bardzo spore pokoje, w których mieści się bardzo duża szafa, jednak mieszka tam kilka osób, nie są takie łatwe do wyposażenia, ponieważ z reguły potrzebna jest bardzo duża szafa, Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji jest połączenie kilku szaf, które będą idealnym uzupełnieniem reszty mebli.

Jedna duża czy kilka mniejszych?

Z pewnością jedna duża bardzo wiele pomieści i nie będzie miała dodatkowych niepotrzebnych półek czy zbyt krótkich drążków. Wydawałoby się więc, że jest to bardzo proste, jednak takie nie jest. Duża szafa także jest sprzątana, też się ją przesuwa i niestety w tym momencie robi się problem, ponieważ zbyt wielka jest bardzo trudna do przesuwania czy przenoszenia. Dlatego warto się zastanowić nad kilkoma identycznymi ale pojedynczymi szafami, które utworzą jedną dużą, jednak do przesuwania będą o wiele prostsze. To rozwiązanie dla osób, które często lubią przesuwać meble, żeby urozmaicić wyposażenie swojego pokoju bez potrzeby męczenia się z przesuwaniem ogromnych i nieporęcznych mebli.

A może zabudowana

Dobrym pomysłem na solidną i dużą szafę jest zabudowanie wnęki lub całej jednej ściany, pod warunkiem oczywiście, że nie jest to bardzo duża ściana. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy przesuwać mebla, żeby za nim lub pod nim posprzątać, ponieważ cała zabudowa to szafa i jedyne co się sprząta to półki i drzwi. Nie wszędzie da się zrobić taką szafę bo nie każdy ma wnęki a bardzo duża ściana nie nadaje się do takiej zabudowy. Do dużego pokoju jednak jest ogromna ilość rodzajów i kolorów szaf, z których możemy wybierać wszystko, co tylko nam pasuje do reszty mebli oraz ścian. W sprzedaży znajdziemy duże i małe szafy, do których może zmieścić rzeczy jedna osoba lub kilka. Spokojnie dopasujemy szafę do pokoju dużego, do mniejszego oraz korytarza, w którym także muszą być tego rodzaju meble, żeby schować choćby buty czy płaszcze. Do dużego mieszkania czy domu, bez problemu możemy dopasować każdy mebel według własnego uznania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *